RC modelio valdymo sistemos antenų montavimas

RC modelių pasaulyje šiuo metu populiariausios antenos yra monopolinės antenos kaip pateikta žemiau:

monopolines antenos

Continue reading

Posted in Antenos, RC modeliai, RF reikalai | 2 Comments

Analoginis video siųstuvas TX58-800

Kai pamačiau Hobby King TX58-800 32CH siųstuvą, iš karto pasidarė smalsu sužinoti kaip jie gauna 800 mW. Man tai įdomi tema, jau esu nagrinėjas 600 mW 5,8 GHz siųstuvus čia.

Tx58 800

Continue reading

Posted in RC modeliai, RF reikalai | Leave a comment

“Kitoks” antenų atspindžio koeficiento (SWR) matavimas

Jau esu rašęs tema kaip matuoti antenų atspindžio koeficientą čia ir čia.  Laikui bėgant pasidariau ir rodyklinį indikatorių, kad ekrane galėčiau iš karto matyti SWR koeficientą ir kaskartą nereikėtų atlikti skaičiavimų.

swr indikatorius

Continue reading

Posted in Antenos, Matavimo įranga, RF reikalai | 2 Comments

Mods and performance of R820T2 based RTL SDR receiver

In previous post I told that I have few different RTL2832U based SDR dongles. I’m want to see what cheap Software Defined Radio technology can achieve. First one I tried was widely available version for 8-13 USD with RTL2832 + R820T chips. In this post I will look in to dongle with second generation tuner R820T2 which is available for 17-28 USD:

korpuse

Inside it looks identical to first generation dongle except the different tuner chip. Most likely those chips are pin to pin compatible:

ne korpuse

Continue reading

Posted in RF reikalai, SDR Software Defined Radio | 23 Comments

Mods and performance of R820T based RTL SDR receiver

EN: I bought few different RTL2832U based SDR dongles. I want to see what cheap Software Defined Radio technology can achieve. There are huge amount of information online but it’s more fun to do some measurements on the bench and see bay my self.  I plan to add some filtering to power supply and add shielding. Then measure noise floor, frequency accuracy and maybe some other parameters.
More about SDR can be found on rtl-sdr.com. This is very informative site with tons of information.

LT: Programinio radijo (SDR) tema rašysiu anglų kalba, nes noriu, kad informacija pasiektų platesnę auditoriją. Kaip bebūtų iliustracijos gana aiškios ir manau nesudarys problemų net nesuprantantiems angliškai. Visada galite klausti komentaruose. 

Plačiau apie SDR radiją grystą RTL chipu galima paskaityti  rtl-sdr.com. Labai gera svetainė su begalo daug informacijos. 

First one I tried was widely available version for 8-13 USD with RTL2832 + R820T chips.

Korpuse idetas

Be korpuso

Continue reading

Posted in RF reikalai, SDR Software Defined Radio | 7 Comments

Mini Quad’ų foto

Mini quad’us FPV skraidymui iš tiesų turiu du, vienas skirtas 5″ propeleriams, o kitas 6″. Keletas foto:

Pocket Rocket, FPV mini quad, 5″ (anglies pluošto rėmo autorius ir pardavėjas aka ReadError67):

Pocket Rocket mini quad

Continue reading

Posted in RC modeliai | 3 Comments

FPV mini quad’o video medžiaga

Sveiki, jeigu kas nežino mano Youtube kanalo ir nėra jo užsiprenumeravęs sudėsiu nuorodas su FPV skrydžių medžiaga. Ateityje neplanuoju kiekvieno video čia įkėlinėti tad jeigu jus sudomino užsiprenumeruokit Youtube kanalą, kad gautumėte info apie mano naujus video.

Pradėsiu nuo seniausių link naujausių:

Continue reading

Posted in RC modeliai | Leave a comment

Mini Quad’as FPV (First Person View) skraidymui

Jau kurį laiką mano įrašai bloge daugiau ar mažiau susiję tik su RC modeliais. Taip, šitas hobis užvaldė mano jėgas ir laisvą laiką, nors nuo “tikrosios” elektronikos neatitolau, nes toje srityje uždirbu pragyvenimui. Kaip bebūtų su vasara pasibaigs ir skraidymo sezonas, tada tikiuosi pajudinti keletą laisvalaikio projektų, labiau susijusių su elektronika.

Šioje temoje noriu pristatyti naujausią tvarinį iš RC veiklos – mini quadrokopterį FPV (First Person View) skraidymui.  Tiems kurie neusije su šiuo hobiu paaiškinsiu, kad tai – RC modelio valdymas jį stebint ne tiesioginiu matomumu, o žiūrint video transliaciją perduodamą realiu laiku iš modelio.

Mini Quad

Continue reading

Posted in RC modeliai, RF reikalai | 2 Comments

Savaitgalis prie jūros

Kuris laikas neykeliu jokios info apie savo RC modelius, bet darbas vyksta, surinkti keli nauji skraiduoliai kurie neša rezultatus.
Lygiagrečiai konstruoju ir tyrinėju antenas valdymui bei video perdavimui. Artėja atostogos ir tikiu jų metu bus lietingų vakarų  per kuriuos aprašysiu naujus skraiduolius.
Tuo tarpu keletas foto iš savaitgalio pie jūros su “lėktuvėliais”

papludimys

Continue reading

Posted in RC modeliai | 2 Comments

“Vee” dipolinė antena

Kartas nuo karto, RC modelio valdymui,  prisireikia pagaminti dipolinę “Vee” anteną kuri daug efektyviau dirba nei standartinės monopolinės antenos.   Kiekvieną kartą su dilde formuoti dipolio elementų laikiklį labai neydomus užsiėmimas. Situacijai pataisyti nubraižiau plokštelę PCB gamintojui, jeigu kartais kas nors taip pat nemėgsta dildės ir skardos žirklių :) failas čia – Vee antenna . Pagaminti gali kad ir UAB ELEKON. Skaičiuoklių padedančių surasti dipolių ilgius pilnas internetas. Man asmeniškai pasiteisino ir praktika su teorija atitinka naudojant sekančias formules:

Below are the formulas to calculate your active quarter wave assuming a 95% velocity factor:

Length in Inches (for 22AWG wire) = 2808/frequency in MHz

Or for you metric folks:

Length in Centimeters = 7125/ frequency in MHz

Or for 12-14 AWG:

Length in inches = 2750/f in MHz

Or on Centimeters = 6985/f in MHz

Continue reading

Posted in Antenos, RF reikalai | Leave a comment