Category Archives: Matavimo įranga

Įdomi pamatyti ar mano įsigyta matavimo įranga, prietaisai, instrumentai…

“Kitoks” antenų atspindžio koeficiento (SWR) matavimas

Jau esu rašęs tema kaip matuoti antenų atspindžio koeficientą čia ir čia.  Laikui bėgant pasidariau ir rodyklinį indikatorių, kad ekrane galėčiau iš karto matyti SWR koeficientą ir kaskartą nereikėtų atlikti skaičiavimų.

Posted in Antenos, Matavimo įranga, RF reikalai | 2 Comments

Prologix GPIB – USB keitiklis

Nusipirkau GPIB – USB keitiklį, planuju jį naudoti su senais matavio prietaisais kurie neturi modernesnių sąsajų. Labiausia mane domina “ekranų” išsaugojimas, kad nereikėtų fotografuoti.

Posted in Matavimo įranga, Tiesiog elektronika | Leave a comment

Rubidium Frequency Standard FE-5680A panaudojimo galimybės

Dažnio standartai jau surado savo vietą instrumentų lentynoje, bet ar iš tikro rentabilu naudoti panaudotus eBay dažnio standartus praktikoje? Pabandžiau atlikti keletą praktinių matavimų ir įsitikinti.

Posted in Matavimo įranga | Leave a comment

Rubidium Frequency Standard FE-5680A triukšmai

Praeitam įraše apie FE-5680A dažnio standartą buvo išreikšti nuogastavimai dėl impulsinio maitinimo šaltinio skleidžiamų triukšmų. Pačiam dažnio standartui tie triukšmai nei motais, kol maitinimo linijos gerai išfiltruotos, bet problema tame, kad toks dažnio standartas tikėtina bus naudojamas su radijo aparatūra … Continue reading

Posted in Matavimo įranga, RF reikalai | 3 Comments

Rubidium Frequency Standard FE-5680A sukišimas į dėžę

Jau senų seniausiai lentynoje dulkes renka keletas Rubidžio dažnio standartų FE-5680A. Šio įrenginio pagalba galima  vidutinės/pigios klasės prietaisais atlikti gana tikslius laiko/dažnio matavimus. Kai aš juos pirkau jie kainavo labai pigiai, dabar kaina yra pakilusi, nes juos labai išpopuliarino keletas … Continue reading

Posted in Matavimo įranga | 4 Comments

Kadangi jau yra IRDA litavimo stotelė…

Turint įrankį reikia jį naudoti 🙂 Keleta priedų IRDA litavimo stotelei, padėsiančių lituoti BGA korpuse esančias mikroschemas, jau gavau, dalis dar pakeliui. Spauskite nuorodą norėdami pamatyti foto.

Posted in Matavimo įranga | 3 Comments

IRDA litavimo stotelė

Sveiki, neseniai įsigijau  įdomų įrankį – rytiečių infraraudonųjų spindulių litavimo stotelę KADA 862D++. Komplektą sudaro IRDA ir karšto oro litavimo įrankiai bei paprastas lituoklis.    

Posted in Matavimo įranga | 10 Comments

Naujas žaislas Tektronix 2465A

Sveiki, įsigijau naują žaisliuką Tektronix 2465A. Tai analoginis oscilografas su 350MHz matavimo juosta.

Posted in Matavimo įranga | 2 Comments