Programavimo/Testavimo laikiklis

Mažaserijinėje gamyboje finansiškai neapsimoka gamintis profesionalius ir tuo pačiu brangius PCB programavimo/testavimo laikiklius. Tačiau suprojektuoti mažesnę PCB plokštę, nededant dedikuotų programavimo/testavimo jungčių tikrai gali norėtis. Kartą to užsinorėjau ir aš, gavosi toks improvizuotas laikiklis. Taip, tikrai ne grožio konkurso laureatas 🙂 bet ne grožis, o gamybai sugaištas laikas buvo svarbus!

 

PCB laikiklis pagamintas iš termoplastiko (Angl.: polymorph / instamorph ). Tai plastikas kuris lydosi 60-70C temperaturoj ir kol šiltas įgauna plastilino masės konsistenciją. Presforma gaunasi tokia tiksli, kad lieka net mikroschemų užrašų įspaudai. Įspūdinga, bet gal nelabai paranku, nes kita PCB gali neįsistatyti dėl litavimo metu atsirandančių variacijų. Norint suteikti PCB “lopšiui” šiek tiek laisvumo, presuotą PCB apipurškiau keliais sluoksniais lako.

Kontaktų nuleidimas realizuotas naudojant tikslaus diametro žalvarinį vamzdelį su varžtais. Svarbu atitaikyti vamzdelio, varžtų ir laikančiųjų skylių diametrus, kad kontaktai visada nusileistų tiksliai toje pačioje PCB vietoje.

Adatoms, kontaktines aikšteles dariau 0,6mm ir jos buvo mažokos, dirbti galima, bet nebepatogu. Kartais gauni šiek tiek pasižaisti. Kitą kartą aikšteles daryčiau didesnes.

Kontaktinės adatėlės, su spyruoklėmis, vadinamos “Pogo Pin”, “Spring Contact” arba “Spring Probe”. Aš naudojau 1,27mm diametro. Kaip ir termoplastiko galima nusipirkti eBay arba Farnell pvz. http://lt.farnell.com/multicomp/p50-b-120-g/plunger-point-spring-probe-3a/dp/1568260?MER=sy-me-pd-mi-alte 

 

This entry was posted in Mikrovaldikliai, Tiesiog elektronika. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *