Ilga WiFi collinear antena. ATNAUJINTA 12 02 16

Kadangi trumpa collinear antena pasirodė nelabai kokia t.y. išlanksčius pagal autoriaus rekomendacijas jis nedirbo reikiamam diapazone. Nusprendžiau pratęsti paieškas ir radau ilgą collinear anteną kurią norėjosi išbandyti. Originalus aprašymas čia.  Šis projektas pasirodė kur kas tikslesnis nei anksčiau apžvelgta trumpa collinear antena.

Išlanksčiau pagal autoriaus rekomendacijas. Pirmas bandymas – antena be atspindžio plokštumos. Gautas rezultatas puikiai pataiko į diapazoną, bet gaila darbinis dipazonas per siauras, kad būtų galima naudoti visus WiFi kanalus, atspindžio koeficientui esant <1.5:

Antras bandymas – antena su atspindžiu. Atspindys yra N jungties žiedelio lygmenyje, rezultatas labai panašus:

Rezultatas labai panašus todėl, kad abiejų antenų signalo perdavimo laidas (angl.: RF signal feeder) pasibaigia beveik toje pačioje antenos vietoje ir su ~ 50 ohm impedansu. RF signalo spinduolio atžvilgiu, antenos atspindžio plokštuma išlieka beveik nepakitusi.

Privalumas naudoti anteną su atspindžiu yra toks jog ji bus kur kas mažiau jautri paviršiui ant kurio yra laikoma. Darbinis dažnis ne taip smarkiai plaukios. Pvz. jeigu padarytumėte anteną be atspindžio ir vėliau paimtumėte ją į ranką, laikydami už RF jungties, antenos darbinis dažnis nukris žemyn per keletą dešimčių MHz. Antenos su atspindžiu atveju, darbinsi dažnis liks ten kur ir buvęs. Tai gi, atspindžio plokštumą naudoti verta.

Tarpinės išvados: šią anteną išlanksčius aklai pagal autoriaus receptą galima naudoti realiomis sąlygomis, bet ne visuose kanaluose, o žemesniuose. Turint antenos atspindžio matuoklį (angl.: antenna VSWR meter) galima darbinį dažnį derinti keičiant atspindžio plokštumos atstumą nuo pirmosios sekcijos. Keičiant paskutinės sekcijos ilgį darbinis dažnis taip pat kinta todėl antena gali būti nesunkiai suderinta ir aukštesniems kanalams.

Jeigu norėsite anteną apsaugoti nuo atmosferos veiksnių ir patalpinti į plastikinį apdangalą reikalai komplikuosis, nes išorinis apvalkalas darbinį dažnį pastums į šoną, be VSWR matuoklio neišsiversite. Net jeigu aš jums pasakyčiau kiek man reikėjo pakoreguoti viršūne jums tai nepadės, nes darbinį dažnį keičia netgi porolono vieta antenos viduje, kurio aš įdėjau tam, kad antena nebarškėtų.

Toliau bus nuotraukos, chronologine tvarka, iš mano galutinės antenos gamybos. Antena turi dirbti WiFi 802.11n standarte 11 kanale – 2462MHz.

Pakoreguoju pirmos sekcijos ilgį, pagal tai kiek pažeminau atspindžio plokštumą:

Pritaisau plastikinę aklę (iš santechnikos skyriaus) kuri bus mano apsauginio vamzdžio laikiklis. Derinant anteną nuolatos reikės uždėti ir nuimti apsauginį vamzdį (pastarasis iš elektros instaliacijos skyriaus):

Štai tokia antenos atspindžio charakteristika neuždėjus apsauginio vamzdžio:

Uždedu apsauginį vamzdį:

Pamatuoju su apsauginiu vamzdžiu. Dažnio poslinkis nemenkas:

Nežinau ar teisingas metodas collinear anteną derinti keičiant paskutinės sekcijos ilgį, o ne apatinės sekcijos ar visų proporcionaliai, bet jis buvo lengviausias. Po keletos bandymų radau tinkamą paskutinės sekcijos ilgį. Trumpinti reikia labai atsargiai, antena labai jautriai reaguoja. Derinimo pabaigoje kirpti teko po 1-2 mm iki priartėjau tiksliai prie 2462 MHz. Tiesa, kai ant antenos spinduolio užmoviau paralono gabaliukus, kad antena nebarškėtų, dažnis vėl nuplaukė ir teko derinimą pakaroti. Galų gale:

Išvados: antenos receptas iš autoriaus web’o yra tinkamas tik tuo atveju jeigu jūs neketinate naudoti apsauginio apvalkalo savo antenai apsaugoti nuo išorės veiksnių.

Be VSWR matuoklio sunkus gyvenimas.

This entry was posted in Antenos. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *