IRDA litavimo stotelė

Sveiki, neseniai įsigijau  įdomų įrankį – rytiečių infraraudonųjų spindulių litavimo stotelę KADA 862D++. Komplektą sudaro IRDA ir karšto oro litavimo įrankiai bei paprastas lituoklis.  

Bendras vaizdas

 

Nors vietomis akis bado nekokybiškas darbas, kaip pvz. filtro išpjovimo kreivumas (foto žemiau), apskritai likau nustebintas prietaiso kokybe, ypač palyginus kainą su vakarietiškomis IRDA litavimo stotelėmis.

 Šviesos filtras

Pakaitinimo pado temperatūra šiek tiek nevienoda per plotą. Nustačius 200C temperatūrą šilumos pasiskirstymas pateiktas video žemiau.

 

Karšto oro pistoleto rankena lengva nors joje yra oro pompa, ne tik kaitinimo elementas. Nuo pompos rankena beveik nedreba. Karšto oro srautas išsijungia automatiškai, po trumpo laiko, kai yra nejudinama rankena, o pajudinus vėl startuoja. Komplekte yra trys karšto oro antgaliai ir papildomas kaitinimo elementas. Lituoklis turi 10 papildomų antgalių bei atsarginį keraminį kaitinimo elelemntą. 

Priedai

Maži BGA elementai ( maždaug iki 1,5×1,5 cm ) išsilituoja labai lengvai ir nereikalauja didesnių įgūdžių. Video žemiau.

 

Su didesniais jau vargas, reik mokėt parinkti atstumą iki elemento ir temperatūrą, nes didėja rizika sudeginti mikroschemą. Kodėl? Išorė elemento dar nepakankamai karšta, jog burbuliukai išsilydytų, o vidus jau dega. Foto žemiau BGA 3x3cm dydžio su blogai parinktais parametrais. Vidus jau matosi sudegęs, o išoriniai burbuliukai nuimant dar nutraukė keleta litavimo aikštelių. Pasak gamintojo maksimalaus dydžio grandynai kuriuos ši stotelė gali lituoti yra 3x3cm. Vadinasi turėtų būti temperatūros ir atstumo kombinacija leidžianti gražiai išlituoti tokio dydžio mikroschemą 🙂 Reikia tik pasipraktikuoti su “Šrotu”.

BGA sudegė 

 

This entry was posted in Matavimo įranga. Bookmark the permalink.

10 Responses to IRDA litavimo stotelė

 1. Andrius says:

  lABAS.GAL GALI PASAKYTI KUR IR UZ KIEK TOKI APARACIUKA GALIMA ISIGYTI

 2. Laidukas says:

  Aš pirkau eBay. Su siuntimu išėjo ~1300Lt.

 3. Raimundas says:

  Labas, gal kartais randiesi kaune? reiketu mamkem perlituoti south brigde

 4. Laidukas says:

  Gyvenu Vilniuje, bet jeigu ir Kaune būčiau tai žinok nelabai pakanka lempos šildomo ploto visokiems bridžams išiminėti. Tenka nebent burtais užsiiminėti, o tai jau nebepatikima smarkiai.

 5. Raimundas says:

  Tai reiskia neapsimoka tokios irangos isigyti?ziurejau youtube, tai sekmingai perlituoja. Gaila…

 6. Laidukas says:

  Galima pirkti brangesnes versijas su didesnėmis ir galingesnėmis lempomis, nes su mano žmoniškai galima perlituoti chipus iki 2-3cm ir tai jau 3cm chaltura, reikia magija užsiiminėti. Tačiau nusipirkęs stotį su didele lempa mobilkos nepalituosi, nes kaitinmo plotas bus kaip puse visos PCB jeigu ne daugiau.
  Youtube visko yra, net su tokia stotim kaip mano perlituoja galingus chipus, bet kokių priemonių tenka imtis!!!! Taip galima tik dėl saves pažaisti, bet ne verslu užsiimti.
  Mane pilnai tenkina turim astotis, nes kompų motininių plokščių remontu neužsiimu. 90% visų atvejų aš lituoju chipus ar daugiakojas radiodetales mažesnes nei 2cm.

 7. aa says:

  prajuokino kad cia minimas zodis “IRDA”. paziurekit ka jis reiskia..
  na bet nekaltinu, nes pamaciau kad patys balvonai gamintojai ant sito aparato taip prirasineje 😀 klaidina vargsus zmones

 8. i believe your web page loading too slow.

 9. Vaidozas says:

  Sveiki,o kaip suzinoti kuri mikroshema sudegusi gal padesite?

 10. butas says:

  Jau permetus akimis matyti, kad sis autorius uztikrintai protingas zmogus… http://nekilnojamas.wordpress.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *