Rubidium Frequency Standard FE-5680A sukišimas į dėžę

Jau senų seniausiai lentynoje dulkes renka keletas Rubidžio dažnio standartų FE-5680A. Šio įrenginio pagalba galima  vidutinės/pigios klasės prietaisais atlikti gana tikslius laiko/dažnio matavimus. Kai aš juos pirkau jie kainavo labai pigiai, dabar kaina yra pakilusi, nes juos labai išpopuliarino keletas video blogerių YouTube svetainėje. Išaugusi paklausa akivaizdžiai padidino kiniečių budrumą 🙂

Atėjo metas šiuos dažnio standartus sudėti į dėžutes ir padaryti iš jų deramus prietaisus 🙂

Bendras vaizdas iš viršaus

Visų pirma dažnio standartą reikėjo perdaryti, išimti RS-232 lygių konverterį, kad programuoti galėčiau per USB<>UART sąsają ir išvesti normalų koaksalinį kabelį su 10MHz signalu. Kažkaip nerimta 10 MHz padavinėti per DB-9 jungtį. Neperdarytas:

Neperdarytas

Čia jau su išlituotu RS-232 lygių konverteriu ir išlituota koaksaline jungtimi, kad butų lengva prilituoti 50 Ohm koaksalinį laidą:

Perdarytas

Nusprendžiau pamatuoti signalo švarumą, prieš pradėdamas darbus, nesitikėjau labai gražaus vaizdelio nes naudojamas DDS generatorius, bet tiek daug ir stiprių taip pat nesitikėjau. Žiūrint su osciolografu net matosi, kad sinusoidė apkramtyta:

 10MHz VIDINIS_001

Pamatavus 10 MHz prie DB-9 litavimo vietos, spektras švaresnis:

 10MHz ISORINIS COAX GALUTINIS_001

Dėl pastarosios priežasties 10 MHz signalą paėmiau nuo DB-9 jungties:

Laido pajungimas

Koaksalinis laidas isoreje

 

Faziniai triukškai:

DBC_002

Programuoti/kalibruoti šio įrenginio nesiruošiu, todėl RS-232 (UART) išvestis ilsisi piklijuota prie galinės sienelės 🙂 :

RS-232

 

Kadangi pats dažnio standartas įkaista tiek, kad sunku laikyti ranką ant jo uždėjus, virš maitinimo šaltinio teko padaryti oro ventiliaciją, kad pastarasis neperkaistų nuo tokio “pečiaus”:

Skylės

 

 

Gatavas produktas:

Priekis

 

Galas

 

This entry was posted in Matavimo įranga. Bookmark the permalink.

4 Responses to Rubidium Frequency Standard FE-5680A sukišimas į dėžę

 1. Darius says:

  Dėl šventos ramybės būtų sveika maitinimo šaltinį ekranuoti, tikiu kad generatoriui jis ir nepakenks, tai bent vardan inžinerinės etikos ir visų bandymų kuriuos atlikinėsi šalia šito gėrio:)

 2. Laidukas says:

  Igai ir neramiai galvojau ekranuoti ar neekranuoti maitinimo šaltinį ir nusprendžiau neekranuoti, nes pats dažnio standartas yra gerai ekranuotas. Patalpintas metalinėje dėžėje. Pagalvojau, kad keletas skardelių, aplinkui maitinimo šaltinį, neturės jokios įtakos.
  Nebent kaip sakai verta ekranuoti dėl kitų įrenginių kurie bus šalimais, to nepagalvojau.

 3. Laidukas says:

  Reikės užmesti anteną, pajungtą prie spektro analizatoriaus, ir pažiūrėti ką tas maitekas spjauna į eterį.

 4. Valdas says:

  Kokia įtampa maitinamas tas rubidžio etalonas?
  Gal turi kokį atliekamą ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *