JR DSX9 valdymo pultas

Lėktuvų valdymui naudoju 2,4 GHz valdymo pultą JR DSX9:

dsx9

Buvo įdomu paanalizuoti kiek gerai suprojektuota siųstuvo antena, kokio galingumo signalas siunčiamas, kokiuose konkrečiai dažniuose. Tai gi atlikau keletą matavimų. Tam, kad išsiaiškinčiau dažnius, prie siųstuvo modulio prijungiau spektro analizatorių:

matavimas

Vis įjungdamas ir išjungdamas sistemą supratau, kad kiekvieną kartą įjungus sistemą parenkami dviejų skirtingų dažnių kanalai kuriais pakaitomis siunčiama informacija. Kanalų dažnis kiekvieną kartą įjungus parenkamas kitoks, kokia logika jis parenkamas, neaišku. Gal atsitiktine tvarka, o gal siųstuvas praskenuoja visą dažnių diapazoną ir išrenka švariausias vietas, būtų logiška taip daryti. Spektro analizatoriaus print screen‘e matome abu kanalus, nes buvo panaudotas signalo įrašymo režimas, realybėje vienu laiko momentu veikia tik vienas iš kanalų:

1RUN 20DB ATT

Po penkių įjungimo ciklų dažniai buvo pasiskirstę sekančiai:

Paleidimo Nr.

Kanalas 1, MHz

Kanalas 2, MHz

1

2415

2448

2

2415

2476

3

2411

2423

4

2416

2480

5

2405

2410

Minimalus dažnis 2405 MHz, maksimalus 2480 MHz, bet tai tik man pasitaikę ekstremumai iš 5 matavimų. Galingumas, kurį matome spektrogramoje yra  ~3 dBm, matavimo metu naudojau 20 dB daliklį tad realus galingumas ~23 dBm, vatais – 200 mW.

Toliau labai įdomu pamatuoti kokiam dažnių diapazone dirba antena, kaip gerai ji padengia siųstuvo naudojamą diapazoną. Matavimui naudotas vektorinis tinklo analizatorius „Vector Network Analyzer“. Prietaisas bei prietaiso matavimo laidas buvo sukalibruoti iki pat galiuko kur prijungta antena. Dėl to buvo pamatuota absoliučiai tiktai antenos bei originalaus jungiamojo laido charakteristika kurią mato ir originalus valdymo sistemos siųstuvas.

swr matavimas

Antenos atspindžio koeficiento charakteristika:

JR SWR charakteristika

Centrinis antenos dažnis 2449 MHz, šoniniai dažniai kur SWR koeficientas ≤2 yra nuo 2326 MHz iki 2576 MHz. Tai gi antena labai patikimai dengia naudojamą dažnių diapazoną, liuks !!

Tai tiek žinių.

 

This entry was posted in Antenos, RC modeliai, RF reikalai. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *