LabView ir FPGA

Sveiki, gal jau kai kuriems žinoma, National Instruments sukurta, grafinio programavimo kalba LabView. Iš tikrųjų net neįsivaizduoju kaip ją apibūdinti, kad niekada nebandęs naudoti žmogus suprastų jos idėją. Tai programavimo kalba labai primenti elektroninės schemos kūrimą. Imate funkcinius blokus, dedate juos ir jungiate ryšiais, sukūrę veikiančią sistemą galite ją sugrupuoti ir naudoti kaip didelio funkcionalumo bloką kitoje schemoje. Toks sukurtų schemų sub-blokavimas galimas vis gilyn ir gilyn. Sukurtos schemos gali valdyti realią aparatinę įrangą per asmeninio kompiuterio periferiją (RS-232 ir panašiai).

Sukurtos schemos viduje vykdomi procesai atliekami lygiagrečiai ir tarpusavyje nepriklausomai, nebent schema kurta taip jog būtų sinchronizacija ar nuoseklus vykdymas. Programavimas tampa ne toks reiklus procesoriaus resursų skirstymui, bet čia reikia suvaldyti duomenų srautus nes gali taip įvykti jog blokas “1” bus pradėtas vykdyti anksčiau nei blokai “X…” pateiks jam pradinius duomenis. Procesų lygiagretus vykdymas labai derinasi su FPGA programuojamų, loginių matricų veikimu. FPGA grandyne sukurta loginė schema taip pat veikia lygiagrečiai ir nepriklausomai, nebent patys įvedame sinchronizacija/nuoseklų vykdymą. Tai gi NI sumastė labai gerą idėja 🙂 perkelti LabView programą į FPGA integrinį grandyną.

Jeigu kam rašliava pasirodė nesuprantama, spauskite Blog’o įrašo nuorodą ir žiūrėkite video 🙂

Patogiam LabView programų komunikavimui su išoriniu pasauliu National Instruments yra sukūrus didelę įvairovę aparatinės įrangos jungiamos prie asmeninio kompiuterio. LabView modulis skirtas FPGA grandynam ne išimtis, bėda jog aparatinė įranga brangiai kainuoja. Situacijai sušvelninti NI išleido valdiklį “draiverį” kuris valdo Xilinx Spartan 3E tyrimų plokštę 🙂 ir akademiniais tikslais draiveris yra nemokamas. Tiesa pati LabView programa ir LabView FPGA modulis yra mokami, o bandomoji versija veikai tik 30 dienų. Jeigu suinstaliuosite savo kompiuteryje Xilinx ISE WebPack į LabView programą bus galima įtraukti ir VHDL/Verilog kodą  (taip radau pačio NI parašyta, praktiškai nebandžiau pakolkas). Radau parašyta jog galima įtraukti ir IP Core’us, o iš ankstesnės patirties žinau jog LabView gali naudoti ir Matlab kodą. Taigi nedrįstu teigti, bet spėju gal netgi būtų galima sukurti FPGA lusto programą naudojant LabView + Matlab + VHDL/Verilog + IP core derinį ? Žemiau žiūrėkite video kuriuo pats NI pristato LabView FPGA modulį veikiantį su Xilinx Spartan 3E plokšte.

Užsiregistravus NI puslapyje galima parsisiųsti programos bandomąją versiją, draiverį bei pradžiamokslį kaip naudoti Spartan 3E ir LabView. Viską suinstaliavus galima rasti įdomių pavyzdžių kurie realizuoja Spartan 3E plokštės resursus: VGA, LCD, PS2, ADC/DAC, LED…

Išbandžiau, tikrai veikia 🙂

labview FPGA

This entry was posted in FPGA. Bookmark the permalink.

3 Responses to LabView ir FPGA

 1. Povilas says:

  Liuks, dėkui už info, kolega:) Gal ką nors savo darbe panaudosiu..

 2. augis says:

  Labas,
  Darau nuotoliniu budu valdomą virtualų prietaisą. reik pagalbos (info). busiu be galo dekingas. Problemos esmė – kaip iš *.exe failo valdyti VI esanti kitame kompe per Http.

 3. Laidukas says:

  Daug čia reikalų su tokiu noru. Tuo labiau neturiu rimtos praktikos su tokiais projektais. Esu žaidęs kai abejuose galuose VI instrumentas, o ne VI su *.exe ir rysys buvo viduje vietinio Ethernet tinklo su DHCP tad nereikejo konfigūruoti išėjimo į internetą: forwardinti routerio portu ar uzsakineti statinį IP, ar tuo labiau pakurti serveri su kurio web aplikacija bendrautu VI.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *