5.8 GHz video linkas iš TX5823 ir RX5800

Savo FPV skrydžiams su lėktuvėliais naudoju 5,8 GHz modulius TX5823 ir RX5800 iš eBay. Buvo įdomu pamatuoti išėjimo galingumą, gaila spektro analizatorius traukia tik iki 3 GHz tad negalėsiu pažiūrėti pačio signalo ir harmonikų. Moduliai:

Tx RX

Siųstuvo vidus: RF siųsuvas RTC6705, RF stiprintuvas RTC6671.  Abi mikroschemos pajungtos tiesiogiai prie maitinimo išorinio išvado, vidinio įtampos stabilizatoriaus nėra dėl to reikia gerai pasirinkti išorinį maitinimo šaltinį, imtis saugumo priemonių. Vieną modulį aš pats supleškinau per neapdairumą pajungęs 12V. RF siųsuvo saugios maitinimo įtampos ribos nuo 3,1V iki 3,5V. Absoliučiai maksimali riba kurios jau nerekomenduojama naudoti, bet siųstuvas akimirksniu neparūks yra  iki 5V. Tai gi galime maitinimo įtampą didinti iki 5V neiškepindami siųstuvo ir gaudami daugiau galios iš stiprintuvo. Aišku visa tai darykite savo pačių rizika.

TX vidus

Imtuvo vidus: RF imtuvas RTC6715. Imtuvo mikroschema ir signalo stiprintuvėliai maitinami nuo vidinio 3,3V stabilizatoriaus. Tai gi spėčiau, kad maitinti šį moduliuką galima nuo 3,5-4 V iki 5,5-6V.  Konkečiai pasakyti sunku, nes ant stabilizatoriaus nėra modelio numerio.

RX vidus

Toliau susikoncentruosiu ties siųstuvu. Prilitavus SMA jungtį bei jungiklį, kanalo perjungimui, siųstuvėlis atrodo sekančiai:

TX sulitavus

Pamatavau galingumą prie skirtingų maitinimo įtampų. Matavimui naudojau Anritsu ML2437A galios matuoklį su matavimo galvute iki 18GHz.

3.1 V – 155/138 mW (turiu ir matavau du skirtingus moduliukus iš čia ir dvi reikšmės);
3,3 V – 186/177 mW. Suvartojimas 0,31/0,33 A;
3,5 V – 213/201 mW, apšildžius 10min atitinkamai 194/191 mW. Suvartojimas 0,33/0,36 A;
4 V – 259 mW;
4,5 V – 337 mW.

Internete pilna spekuliacijų, kad siųstuvo moduliai su RF siųsuvu RTC6705 ir RF stiprintuvu RTC6671 yra tik 63 mW, o pardavėjai 200 mW rašo apgaulingai, bet matant matavimus į spekuliacijas man tai nepanašu. Reikia atkreipti dėmesį, kad gamintojas max galingumą “Maximum Linear Output Power for 11a usage : +18 dBm (63mW)” nurodo tam atvejui kai RTC6671 naudojama su OFDM 64 QAM moduliacija. Taip jau yra, kad gauti 63mW signalą moduliuotą OFDM reikia kur kas “pajėgesnio” stiprintuvo nei reikėtų 63 mW su FM moduliacija. Išsireiškiau grubiai ir be gilių teorijų, bet taip suprantamiausia. Mūsų video siųstuvas Tx5823 būtent ir naudojam FM moduliaciją.

Norint negauti įtartinai mažų veikimo nuotolių labai svarbu tinkamai prijungti anteną prie siųstuvo. Ką turių omenyje sakydamas tinkamai? Noriu pasakyti, kad labai svarbu išlaikyti vientisą impedansą nuo stiprintuvo mikroschemos RTC6671 iki antenos spinduolių (pvz. dobiliuko lapelių). Silpna vieta šioje užduotyje yra siųstuvo modulio ir antenos sujungimo mazgas. Netinkamai sujungus susidaro impedanso pokytis linijoje ir dalis radijo signalo atsispindi atgal į siųstuvėlį taip ir nepasiekus antenos. Mano supratimu patikimai atkartojamas ir gerus rezultatus duodantis sprendimas yra naudoti SMA jungtis. Ką aš ir darau, su jom visada gaunu daugiau mažiau 200 mW. Perku “Through hole PCB SMA” jungtis, nukerpu centrinę dalį, palieku tik ~1 mm capuką ir taip prilituoju prie siųstuvo/imtuvo modulio:

SMA 1 SMA 2 SMA 3

Štai galingumai kuriuos gavau iš vieno ir to pačio siųstuvėlio (maitinamo nuo 3,3V) kai prisijungiama prie jo vis kitu variantu:

1 Variantas:

1 variantas 1 variantas LCD

2 Variantas:

2 variantas 2 variantas LCD

3 Variantas. Gaila nepabandziau kiek kitokio šio varianto kai centrinė gysla atidengta iki šarvo, o šarvo auselės atlenktos į viršų.

3 variantas 3 variantas LCD

4 Variantas:

4 variantas 4 variantas LCD

5 Variantas:

5 variantas 5 variantas LCD

Šiuos skirtingus prilitavimo būdus būtų galima modifikuoti, pašlifuoti ir gal išgauti visai neblogus rezultatus. Tačiau esmė kurią noriu parodyti, kad lituojant laidą tiesiogiai nėra gero rezultato garantijos, reikia matavimo apratūros kuri patvirtintų darbo kokybę.

Gal toks niuansas ir duoda pagrindo spekuliacijoms, kad būk galingumas sumeluotas?

SMA naudojimas duoda ir dar vieną privalumą, kad galima būti tikram, jog antena prisukta prie Video Tx vis dar yra panašių parametrų kaip ir antenos atspindžio (SWR) matavimo/derinimo metu. Kitaip sakant būti tikram, jog antena dirba tame dažnyje kurio jums reikia ir kuriam antena buvo suderinta. O pavyzdžiui nukirpus Clover leaf anteną nuo SMA jungties ir lituojant tiesiogiai, antenos atspindžio koeficientas pakinta, nes jį įtakoja laido ilgis nuo SMA jungties iki lapelių. Antena jau nebe taip efektyviai dirba tame dažnyje kuriam buvo suderinta.

 

This entry was posted in RC modeliai, RF reikalai. Bookmark the permalink.

4 Responses to 5.8 GHz video linkas iš TX5823 ir RX5800

  1. Bazaar says:

    Sveikas, gal gali nuorodą į ebay, kuriuos konkrečiai pirkai?

  2. FirstPatrice says:

    I have noticed you don’t monetize your blog, don’t waste your traffic, you can earn extra bucks every month because you’ve got high quality content.

    If you want to know how to make extra bucks, search for:
    Boorfe’s tips best adsense alternative

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *