Xilinx programinės įrangos gausa

Sveiki, turbūt daugeliui panorusiam išmokti programuoti Xilinx FPGA grandynus ir pradėjus gilintis į Xilinx sukurtą programinę įrangą (toliau tiesiog softą) pasirodys tikra painiava .  Bent jau man taip buvo ir tebėra iki šiol. Pamėginsiu trumpai pasidalinti tuo ką pats supratau.

Tai ką perskaitysite žemiau ne būtinai yra tiesa 🙂 visi žmonės klysta.

Didžiąją dalį reikalingo softo, o gal ir visą, pakol kas to nežinau, turi paketas “Xilinx ISE Design Suite”. Rašau apžvelgdamas 11.1 versiją. Suinstaliavus pastarąjį, kompiuteryje rasite tokias programas (paminėtos tik tos kurių tikslas daugiau ar mažiau man aiškus, blogo įrašo dieną):

ISE (Integrated Software Envirinment) paketas >

Project Navigator” – galite pradėti FPGA grandyno projektą kuriam programos kodas gali būti rašomas vhdl ar verilog kalbomis naudojant tekstinį ar/ir grafinį redaktorių. “iMPACT” – programa skirta grandynams užprogramuoti.

EDK (Embedded Developmen Kit) paketas >

“XPS (Xilinx Platform Studio)” – FPGA grandynuose galima kurti virtualius procesorius (soft processor) kuriems programos kodas gali būti rašomas C kalba, XPS tai programa kurioje aprašoma virtualaus procesoriaus aparatinė dalis. “SDK (Software Development Kit)” – tai programa kurioje rašoma virtualaus procesoriaus programa. Norint naudoti EDK kompiuteryje taip pat turi būti suinstaliuotas ISE.

Programos >

“Chip Scope Pro” programa –  leidžia įterpti įvairius įrankius, tokius kaip loginis analizatorius, magistralių analizatorius, virtualūs I/O išvadai į programinius branduoliams (soft cores) ir tokių įrankių pagalba suteikia galimybę stebėti bet kokį projekto vidinį signalą ar mazgą.

Plan Ahead” programa – naudojama kuriamo projekto programos susiejimui su realiais išvadais iš FPGA grandyno.

Virtualūs procesoriai (Soft Processor) >

“MicroBlaze” – 32 bitų procesorius

“PicoBlaze” – 8 bitų procesorius

“PowerPC” – virtualus procesorius

FPGA grandyne gali lygiagrečiai veikti ne vienas programinis procesorius. Programinis procesorius gali lygiagrečiai veikti su VHDL/Verilog programa parašyta per tekstini ar/ir grafinį redaktorių. Tai FPGA kertinis akmuo – lygiagretinimas.

This entry was posted in FPGA. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *