STMicroelectronics sukurti 32-bit ARM Cortex-M3 architektūros mikrovaldinikliai

Sveiki, neseniai teko susipažinti su keletu demonstracinių maketų, kuriuos sukūrė STMicroelectronics, kad pristatytų savo 32-bit ARM Cortex-M3 mikrovaldiklius kuriuos galime vadinti STM32 šeima.

Plačiau apie ARM mikrovaldiklius visada galima pasiskaityti visažiniam internete, kad ir pavyzdžiui šioje vietoje http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_architecture

Apie sukurtus maketus ST rašo čia http://www.st.com/mcu/contentid-100-110-STM3210B_EVAL.html Aš pats turėjau galimybę padirbėti su STM3210E-EVAL modeliu.

E maketo aprašymas: http://www.st.com/stonline/products/literature/um/14220.pdf

Maketo charakteristikos trumpai:

charakteristikos STM3210E-EVAL

charakteristikos STM3210E-EVAL

Maketo periferija:

Maketo periferija

Maketo periferija

Norėdami rasti daugiau informacijos tiesiog pasižvalgykite po STM32 šeimos siuntinių (downloads) puslapį http://www.st.com/mcu/familiesdocs-110.html STMicroelectronics, mano supratimu, padarė labai gerą žingsnį populiarindama savo mikrovaldiklius ir sukūrė didelę galybę bibliotekų STM32 šeimos mikrovaldikliams, remdamasi čia minimų maketų aparatine baze. Parsisiuntę maketo demonstracinę programą, iš prieš tai nurodyto siuntinių puslapio, galite panaršyti ir pasižiūrėti kokių bibliotekų galima rasti, ieškokite “STM3210E-EVAL demonstration firmware”.

STM3210E-EVAL makete esanti išorinių atminčių gausa leidžia paleisti makete uClinux operacijų sistemą. STMicroelectronics ne tik sukūrė gatavus uClinux branduolius kuriuos tereikia įrašyti į maketą, bet ir pateikia instrukcijas kaip naudojant įrankius patiems generuoti Linux branduolį. Šiek tiek informacijos apie STM32 ir Linux galite rasti ST forumo temoje bei dokumente http://www.st.com/stonline/products/literature/an/16051.pdf ST Forumą apskritai verta paskaitinėti jei susidomėjote STM32 šeima.

Programą į mikrovaldiklį nesunku įrašyti naudojant Flash loader Demonstrator programą, kuri kodą įrašo per USART1 prievadą. Vartotojui tereikia pasirinkti mikrovaldiklio I/O kojelių kombinaciją kuri reikštų mikrovaldiklio krovimasi iš “System memory” ir restartavus mikrovaldiklį bus užkrauta bootloaderio programėlė, esanti viduje lusto įsiūtoje ROM atmintyje. Pastaroji komunikuoja su Flash loader Demonstrator ir hex ar bin bylą įkelia į vidinę mikrovaldiklio atminį. Įkėlus programą I/O kojelių kombinaciją reikia atstatyti, kad būtų kraunamasi iš “User Flash” ir restartuoti mikrovaldiklį. Dabar bus užkraunama vidinėje mikrovaldiklio flash atmintyje esanti programa.

Pastarasis metodas gali būti naudojamas įrašyti STM3210E-EVAL maketo tvarkykles (firmware) kurios veikia tarsi aukštesnio lygmens bootloaderis per USB sąsają. Pastarasis jau leidžia įrašyti ne tik mikrovaldiklio flash atmintį, bet ir visas išorines plokštėje esančias flash atmintis. Tvarkyklių programa jau būna įrašyta naujai nusipirktam makete, bet jeigu kartais ištrintumėte, ar būtų išleista naujesnė versija ją galite rasti jau minėtam siuntinių puslapyje archyve “STM32_USB-FS-Device_Lib”. Tvarkyklių programa makete, dirba su asmeniniam jūsų kompiuteryje įrašyta programa “DfuSe Demo”. Pastaroji gali įkelti dfu bylas, o hex ir bin galima įkelti naudojant konverterį  “DFU file manager” kuris įrašomas kartu su “DfuSe Demo”. Visas programas galite rasti per google arba ST puslapyje.

Truputis foto iš mano eksperimentų:

Temp hipertrminale

Temp hyperterminale

Temp matavimas su LM75

Temp matavimas su LM75

Akcelerometro parodymai iš STEVAL-MKI032V1 maketo

Akcelerometro parodymai iš STEVAL-MKI032V1 maketo. X ašis ramybės būsenoj

X ašis pavertus maketą

X ašis pavertus maketą

This entry was posted in Mikrovaldikliai. Bookmark the permalink.

7 Responses to STMicroelectronics sukurti 32-bit ARM Cortex-M3 architektūros mikrovaldinikliai

 1. Donatas says:

  Geras šitas daiktas, bet gaila neturi USB OTG, reik stm32 connectivity serijos.

 2. vladas says:

  Sveikas iskilo tokia problema. Bandau irasyti uclinux i STM3210E-Eval plokste ir kazkodel flashloaderis nesikonektina per UART1 prievada. Niekaip nsuprantu kame problema ?

 3. Laidukas says:

  Pasitikrink ar teisingai nustatei mikrovaldiklio bootinimosi jungiklius.

 4. vladas says:

  Zodziu kaip ir isiaiskinau problema kodel neisiraso linuksai. Kiek supratau reikia kad butu demonstration firmware ant tos plokstes irasyta tada plokste gales bendrauti per com porta. Bet iskilo man problema kaip irasyti ta demonstration firmware. http://www.st.com puslapyje radau manuala bet man pagal ji kazkodel neveikia. Gal tu kartais irasinejai ta demonstration firmware ir galetum viska issamiai paaiskinti? nes man cia kaip ir praktikos uzduotis bet niekaip nepavyksta padaryti.

 5. vladas says:

  gali buti kad man reikia kazkokiu draiveriu bet nezinau kur ir kaip juos irasyti?

 6. Laidukas says:

  Įrašinėjau, bet prieš metus tad sunkiai ką ir pamenu, o bordo pasibandymui neturiu. Nebepamenu net ar demo programa yra su USB bootloaderiu, ar reikia pirma supusti USB bootloaderį ir tik tada demo programa.
  Galiu nebent parašyti dar vieną pastebėjimą, gal padės. Turėk omenyje, kad kai puti softą su USB bootloaderiu atminties pradžią builderį turi nurodyti už bootloaderio. Kai puti su gamykliniu bootloaderiu per RS232 tai builderį nurodoma atminties pradžia turi sutapti su atminties realia pradžia. Rašau labai nekonkrečiai, bet žinok konkrečiai jau ir nebepamenu 🙂
  Visiem Ušinsko laboram atlikti mum pakako info iš ST manualų, skaityk N kartų iki rasi momentą kurį netaip interpretavai.

 7. vladas says:

  O geras pas Usinska tu buvai 😀 na bent jau nuraminai truputuka nes jei tu sugebejai padaryti tai turetu ir kitiem pavykti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *